Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

.


You are not connected. Please login or register

Grafik główny

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Grafik główny Empty Grafik główny Sob Mar 05, 2016 12:52 am

Bagresht

Bagresht
Administracja

W związku z tym, że grafik główny odszedł daleko od swojej oryginalnej koncepcji i teraz nie służy niczemu, chciałbym przywrócić mu jego rolę. Na początku miał być dla Was ułatwieniem, prostą stroną, na której moglibyście szybko dowiedzieć się, jaki status ma opracowywana przez Was manga. Tak więc korektorzy i typesetterzy mogli łatwo sprawdzić, czy już jest dla nich robota, a tłumacze i edytorzy sprawdzali, ile czasu mogą się jeszcze lenić, zanim będą musieli zabrać się za rozdział, by nie blokować wydawania mangi.
Teraz, po stworzeniu oddzielnych podstron dla każdej z mang, te wszystkie informacje możecie uzyskać właśnie tam, ale dla administratorów przeglądanie codziennie wszystkich tych kart i analizowanie zawartości jest niemożliwe. Dlatego wykreskowałem wszystkie pola i zwracam się do Was z gorącą prośbą: chcę, by wszystkie osoby zainteresowane STAŁYM działaniem na rzecz jakiejś mangi wpisały swój nick w grafik główny. Do jednej mangi może wpisać się kilka osób na tym samym stanowisku. Podstrony mang zostały bez zmian, ciągle zajmujecie się rozdziałami, do których się wpisaliście.
Co da nam wszystkich posada stałego tłumacza/korektora/edytora/typesettera? Po pierwsze, OBOWIĄZKI. Nie jakieś straszne, chodzi tylko o w miarę regularne wykonywanie swojej pracy. Po drugie, PRZYWILEJE. Kiedy dostaniecie jakąś mangę, to już na wyłączność. Żadnego podkradania, żadnego zmieniania przez administratorów. Staniecie się profesjonalistami, którzy będą odpowiadali przede wszystkim przed sobą. Po trzecie, naszą WDZIĘCZNOŚĆ. Bardzo pomoże to w organizacji, przetwarzaniu danych i według moich szacunków przyspieszy też nieco pracę.

Mam jeszcze dla was mała ankietę, bo zawsze wkurzała mnie ta kolumna.
http://sonda.hanzo.pl/sondy,257159,4lNL.html

EDIT: Ponieważ dopiero zauważyłem, że brakuje o tym wzmianki w poradniku, który został do wszystkich wysłany, opiszę teraz, o co chodzi z tymi notatkami szybkiego dostępu.

Grafik główny skupia wszystkie projekty, które tłumaczy się w naszej grupie. Gdy np. korektor zajmuje się naraz 3 projektami, to odrobinę niewygodne jest sprawdzać codziennie wszystkie trzy podstrony grafiku by sprawdzić, czy tłumaczenie zostało już wykonane. O wiele łatwiej jest sprawdzić to na jednej stronie grafiku głównego, gdzie sprawdzając notatki można szybko się dowiedzieć o stanie np. tłumaczenia wszystkich interesujących mang. Dlatego chcę, by wszyscy, oprócz zaznaczenia kolorem rozdziału na podstronie mangi umieszczali także notatki w grafiku głównym o skończonych przez Was rozdziałach, a ponadto prosi się:
korektorów - o usunięcie notatki o tłumaczeniu rozdziału właśnie przez Was skończonego,
typesetterów - o usunięcie notatek o korekcie i edycji rozdziału właśnie przez Was skończonego.
Dbanie o porządek w grafiku przyspiesz pracę wszystkich i w znacznym stopniu ja ułatwia. Dlatego proszę wszystkich o zastosowanie się do powyższej prośby.

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach